Звіт директора

  


Звіт директора за 2019-2020 н.р.

  Головне завдання керівника загальноосвітнього навчального закладу, на мою думку, полягає у створенні належних умов для забезпечення повного доступу дітей для здобуття якісної освіти. Тому дирекція Заліського-2 НВК у складі загальноосвітньої шкоди І-ІІІ ступенів та ДНЗ всі свої зусилля спрямовує на реалізацію цього завдання.
Заліський-2 НВК у складі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та ДНЗ єкомунальною власністю Гуменецької сільської  ради. Управління та фінансування здійснюється відділом з освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради.
Загальні показники
Мова навчанняукраїнська.
Кількість класів- 11. 
Загальне число учнів школи станом на 29.05.2020 р.  – 77 учнів.
Кількість працівників школи – 30, з них 22- педагогічних, 8- техперсоналу.
Кількість працівників ДНЗ – 4, з них – 2 педагогічних, 2 – техперсоналу.
Згідно розпорядження сільської голови Гуменецької сільської ради навчально-виховний комплекс надає освітні послуги для дітей дошкільного та шкільного віку мікрорайону сіл Дубинка та Залісся Друге. Для контролю охоплення їх навчанням дирекцією  НВК та сільською радою укладено списки дітей 3-5-річного та 6-18-річного віку. Ці списки постійно оновлюються, ведеться чіткий облік не тільки по факту реєстрації, а й по факту проживання на території населених пунктів. Щоденно здійснюється перевезення учнів та вихованців дитсадка з с. Дубинка до школи та в садочок шкільним автобусом.
Велику  увагу дирекція  НВК приділяє випускникам 9 та 11 класів, які продовжують навчання в інших закладах освіти (в школі проводиться облік працевлаштування випускників, проводяться консультації для батьків та учнів 9 та 11 класів). Якщо проаналізувати стан охоплення навчанням дітей шкільного віку за останні 3 роки, то можна відмітити, що всі вони продовжують навчання. Щодо випускників 11 класу Заліського-2 НВК, то більшість їх продовжує навчання в коледжах та вищих навчальних закладах.
    В навчальному закладі в міру можливостей, насамперед фінансових, створені умови для варіативності навчання. Зокрема, за рахунок варіативної складової школа надає можливість учням  поглиблювати свої знання з історії, української мови.  Цього навчального року на варіативну складову в нашій школі виділено 4,5 год.
Педагогічний колектив школи приділяє увагу дітям по формуванню навиків самостійності одержання знань і роботі дітей з додатковою літературою, інтернет-джерелами,участь в семінарах-практикумах, виконанні практичних та лабораторних робіт.
Протягом останніх років учні школи - постійні учасники районних предметних олімпіад та різноманітних конкурсів. Активну участь учні беруть у Міжнародних та Всеукраїнських предметних конкурсах, таких як «Кенгуру», «Бобер», «Колосок», «Міксіке».
Волейбольні команди дівчат та юнаків здобули першість в зональних змаганнях та неодноразово брали участь в обласних та районних змаганнях.
     Дирекцією НВК створені необхідні умови і для позаурочної навчально-виховної роботи. Зокрема в навчальному закладі працюють предметні гуртки: спортивна секція «Волейбол» (керівник Лубинецька К.А.), гуртки декоративно-прикладного мистецтва «Випалювання» (керівник Шуліка О.С.), «Плетіння соломкою» (керівник Лиськова Н.Й.) ,« Рукоділля»   (керівник Пірютіна Л.М.) , літературна студія «Бригантина»та інші. Твори членів гуртка «Бригантина» постійно друкуються в періодичних виданнях: газеті «Край Кам’янецький», часописі «Ключ» та ін. Роботи членів гуртка «Плетіння соломкою», «Випалювання» та «Рукоділля» постійно займають призові місця в районних та обласних етапах  конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай, люби свій край» та у виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання.
Педагогічний колектив закладу приділяє належну увагу художньо-естетичному вихованню. Серед заходів, які проводилися в школі слід відзначити такі: «День квітів», «Свято золотої осені», «Хелоуін»,  «День гумору»,  «Новорічні святкування», Свято Матері тощо. Патріотичне та моральне виховання спрямоване на прищеплення та розвиток почуття моралі, поваги до народних традицій, виховання основ здорового способу життя. Моральні, громадянські, ідейні цінності - невмирущий і нічим незамінний засіб виховання.  Класні керівники і адміністрація школи провели в цьому напрямку належну роботу, а саме: «Умій себе поводити», «Традиції Поділля», «Життя – це мить, зумій його прожити», зустрічі зучасниками АТО тощо. Серед основних заходів трудового навчання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, проведено операцію «Трудовий десант». Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Виховні заходи щодо екологічної культури спрямовувались на усвідомлення учнями необхідності гармонійного співіснування людини та природи, піклування про тваринний та рослинний світ: «Шляхами Червоної книги України», «Природоохоронні території Поділля», «Глобальне потепління та його причини» тощо. Регулярними є походи-екскурсії на природу.
Працівники НВК ,учні школи та вихованці садка беруть активну участь в громадському  житті села.
    Щодо формування здорового способу життя, педагогічним колективом в цьому напрямку проведено наступну роботу: виховні бесіди «СНІД та причини його виникнення», «Шкідливий вплив нікотину», «В здоровому тілі – здоровий дух!», заходи «Конкурс на кращу господиню», «Нумо, хлопці», чемпіонати школи з футболу, тенісу.  Серед заходів превентивного виховання, яке передбачає попередження злочинів і злочинності серед неповнолітніх, заслуговують високої оцінки бесіди: «Чи знаємо ми наші права?», «Людина і суспільство», «Закони та їх виконання», «Система органів правопорядку», виховні заходи «Злочин і кара», «Кримінальна відповідальність за скоєння злочину», анкетування учнів старших класів,  конкурс малюнка «Люди у погонах». В НВК організовані і діють різні дитячі організації: «Моя земля – земля моїх батьків», шкільний парламент. Діє в школі учнівське самоврядування, яке покликане захищати інтереси школярів, допомагати вчителям у проведенні заходів, організації дозвілля учнів,  внутрішкільного режиму школи. Президентом школи на 2019-2020 навчальний рік було обрано ученицю 11 класу Онуфрейко Ірину. Регулярними є засідання шкільного парламенту. Класні керівники та класоводи разом із своїми учнями виготовили учнівські куточки, куток «Державні символи»,  куток дитячої організації. Щоденно в школі організовуються такі фізкультурно-оздоровчі заходи: ранкова зарядка, рухливі перерви,  фізкультхвилинки на уроках в початкових класах.
В навчальному закладі діють методоб’єднання вчителів гуманітарного циклу,природничо-математичного,початкових класів та класних керівників, на заняттях яких вчителі опрацьовують методичні матеріли, діляться досвідом. Питання соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників знаходиться під контролем адміністрації НВК. В річному плані роботи школи передбачено окремий розділ по даному питанню.
   Дирекція НВК забезпечує дотримання прав учнів, вчителів та обслуговуючого персоналу, визначених у нормативно-правових актах, посадових обов’язках.
  Проведено обстеження матеріально-побутових умов дітей-напівсиріт, з багатодітних та малозабезпечених сімей, складено відповідні акти.
  Оформлено соціальний паспорт школи в цілому і кожним класним керівником зокрема.
  Медичне обслуговування учнів здійснюється працівниками  Думанівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Випадків дитячого травматизму серед учнів під час навчально-виховного процесу не зареєстровано. З метою попередження нещасних випадків серед учнів постійно проводяться інструктажі з правил техніки безпеки. Всі кабінети, майстерня, спортзал обладнані правилами техніки безпеки. Видано відповідні накази з питань охорони праці, а також всім працівникам школи. Видано посадові обов’язки, інструкції з техніки безпеки. Проведена атестація працівників школи на знання правил техніки безпеки та охорони праці.
За даний період часу дирекція школи значно зміцнила матеріально-технічну та навчально-методичну базу загальноосвітнього закладу. В даний період проводиться поточний ремонт навчальних приміщень.
Впродовж трьох років замінено підлогу в вісьмох класах. Також замінено дерев’яні вікна на металопластикові у коридорах та в усіх навчальних кабінетах.. За кошти Гуменецької сільської ради замінено всі зовнішні двері на металопластикові, придбано нові меблі  (парти та стільці), дерев’яну вагонку для оздоблення коридорів на першому та другому поверхах. Утеплено фасад приміщення школи, відкрито котельню в дошкільному навчальному закладі. В 2019 році було проведено капітальний ремонт харчоблоку. Класні кімнати 1 та 2 класів, які навчаються за програмою Нової української школи обладнано згідно вимог: закуплено індивідуальні парти, принтери, проектори, комплекти "Lego", дидактичні матеріали.
Також на подвір’ї школи встановлено ігровий майданчик, придбано акустичне обладнання.
     Дирекція НВК широко залучає педагогічну та батьківську громадськість навчального закладу до управління його діяльністю, активно співпрацює з громадськими організаціями. Так, у школі працює  рада навчального закладу (голова – Карбовська К.М.), батьківський комітет (голова – Юрчак М.), шкільний парламент (голова –  Онуфрейко І.). Практично всі вагомі питання шкільного життя вирішуються в процесі роботи цих організацій, насамперед, проблеми, які торкаються залучення додаткових джерел фінансування школи, забезпечення харчування учнів, організації позаурочної навчально-виховної роботи школи. До того ж, найбільш важливі проблеми обов'язково виносяться на обговорення загальними зборами колективу, де, як правило, і приймаються рішення.
    Тож сьогодні я хочу подякувати органам громадського самоврядування школи, органам місцевого самоврядування, батьківському комітету за плідну співпрацю протягом 2019-2020 навчального року. Вважаю, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити всі проблеми, які стоять перед  навчально-виховним комплексом.

                                                                                  В.І. Костецький

Немає коментарів:

Дописати коментар